Czakry muszą wypoczywaćCzakra jest centrum energetycznym w organizmie ludzkim, które odbiera, przetwarza i przekazuje informacje o szczególnych aspektach istnienia i doświadczenia. Chakra sanskrycka "dosłownie oznacza koło", które jest odpowiednią nazwą dla tych portali energii, ponieważ obracają się kołowo tak jak koło. Pomaga pomyśleć o czakrach jako o obrotowych drzwiach między ludzkim ciałem a światem zewnętrznym.

Otwórz Czakrę Czołową (żółta). Ta czakra otacza zaufanie, zwłaszcza gdy jest w grupie. Kiedy będziesz otwarty, powinieneś mieć kontrolę i mieć dobre poczucie godności w sobie. Jeśli jest nieaktywny: masz tendencję do bierności i niezdecydowania. Możesz być często obawny i nie wynagrodzi cię. Jeśli jest zbyt aktywny: masz tendencję do bycia władczym i agresywnym.

Otwórz Czakrę Korony (czerwoną). Czakra ta oparta jest na świadomości fizycznej i czuje się komfortowo w wielu sytuacjach. Jeśli jest otwarty, powinieneś czuć się dobrze wyważony i rozsądny, stabilny i bezpieczny. Nie martwisz się o ludzi wokół ciebie, ponieważ nie czujesz się obecny w tym, co się teraz dzieje i jest bardzo połączone z Twoim fizycznym ciałem. Jeśli jest mało aktywny: masz tendencję do bycia lękliwym lub zdenerwowanym i łatwo się czuje nie mile widziany. Jeśli jest zbyt aktywny: może być materialistyczny i chciwy. Czujesz się tak, jakbyś był bezpieczny i niechciany z powodu zmiany.

Najwcześniejsza znana wzmianka o czakrach znajduje się w późniejszych Upaniszadach, w szczególności na Brahmie Upaniszad i Upaniszadę Jogatattwy. Te modele wedyjskie zostały dostosowane do buddyzmu tybetańskiego jako teorii Wadżrajany, a teoria Tantric Shakta jest teorią szakta z 7 głównymi czakrami, które większość ludzi na Zachodzie przylega, świadomie lub nieświadomie, w dużym stopniu dzięki tłumaczeniu dwóch indyjskich tekstów , Sat-Cakra-Nirupana i Padaka-Pancaka, Sir John Woodroffe, alias Artura Avalon, w książce zatytułowanej Wężowność.

Żadna czakra nie jest lepsza od innych lub ważniejsza niż ktokolwiek inny w procesie równoważenia ciała energetycznego i chakry. Nie chcesz mieć dodatkowej energii chakry serca i energii chakry mniej gardła; To po prostu nie działa w ten sposób. Idealnie, wszystkie siedem z waszych chakrami jest wyleczone, zrównoważone, otwarte i łyka, co pozwala na przepływ energii do wnętrza twojego ciała i poza jego ciało. Zadziwiające jest to, że twoje ciało znajdzie sposób na poruszanie się energią wewnątrz i na zewnątrz (chyba, że ​​oczywiście ja sam sobie mówię, żeby trzymało się czegoś). Jeśli jedna z twoich czakrów jest zamknięta lub nieaktywna, istnieje bardzo duża szansa, że ​​inna czakra będzie nadaktywna, aby wyróżnić różnicę.

Komentarze